Суббота, 28.12.2024, 01:29
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

НПП "Информвнешсервис"

Поиск
Форма входа

Меню сайта

НДС -счет в бухучете:планы Минфина

Насамперед нагадаємо, що система електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА) запрацювала з 1 лютого 2015 року, проте Інструкція № 291 не містить відповідного рахунку бухгалтерського обліку для відображення руху коштів на ПДВ-рахунку.

Тож лише у квітні Мінфін "оперативно" повідомив тільки про свої плани(!) щодо внесення змін до Інструкції № 291, аби врегулювати питання бухгалтерського обліку коштів на рахунку в СЕА. Так, з цією метою планується введення субрахунку до рахунку 31 "Рахунки в банках".

Як видно, Мінфін не врахував, що електронний ПДВ-рахунок відкрито не в банку, а в Казначействі. Проте це лише одна сторона медалі. Друга має більш переконливий аргумент – платник ПДВ не може ані розпоряджатись, ані здійснювати контроль за грошовими коштами, які знаходяться на рахунку в СЕА, оскільки лише Казначейство на підставі реєстрів податківців перераховує суми податку до бюджету (п. 22 Порядку № 569). Підприємство повинно просто забезпечити необхідну суму коштів.

На думку "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН", для бухгалтерського обліку коштів на електронному ПДВ-рахунку найбільше підходить рахунок 64 "Розрахунки за податками й платежами", в якому можна передбачити наразі вільний субрахунок 645 "Рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ".

При цьому зауважимо, що дехто наполягає на використанні для обліку таких операцій рахунку 33 "Інші кошти".


На рахунку 33 "Інші кошти" ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства (поштових марок, марок гербового збору, сплачених проїзних документів, сплачених путівок до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку тощо), електронних грошей та про кошти в дорозі, тобто грошові суми, внесені в каси банків, ощадні каси або поштові відділення для подальшого їх зарахування на розрахункові або інші рахунки підприємства.

(Інструкція № 291)

Як видно, такий рахунок за своїм призначенням не може бути використаний для бухгалтерського обліку коштів на електронному ПДВ-рахунку.

Отже, враховуючи вищенаведене, сподіваємось, що Мінфін, нехай і запізно, врахує особливість функціонування електронного рахунку в СЕА та внесе якісні зміни до Інструкції № 291.

По материалам издания "Бухгалтер и Закон"

Понравилась статья ? Узнайте подробнее о специальных условиях подписки на издание "Бухгалтер и Закон"