Суббота, 28.12.2024, 01:33
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

НПП "Информвнешсервис"

Поиск
Форма входа

Меню сайта

Ошибка в реквизитах налоговой накладной: когда возникает право на налоговый кредит?

18.03.2015 р. продавець оформив і зареєстрував у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну з помилкою у реквізитах (№ і дата договору). У цей самий день продавець оформиврозрахунок коригування до зазначеної податкової накладної, де правильно заповнив реквізити, а табличну частину залишив "порожньою". Тобто розрахунок коригування не змінив суму податкових зобов'язань і податкового кредиту. 06.04.2015 р. (з порушенням 15-денного строку) продавець зареєстрував розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. У якому періоді (березень або квітень) покупець може включити суму податкового кредиту в податкову декларацію з ПДВ?


Є підстави вважати, що право на податковий кредит у покупця в цій ситуації виникає у березні 2015 р.

Так, за загальними правилами п. 198.2 ПКУ датою виникнення права платника податків на віднесення сум ПДВ у податковий кредит вважається дата тієї події, яка відбулася раніше:

– дата списання коштів з банківського рахунку платника податків в оплату товарів/послуг;

– дата одержання платником податків товарів/послуг.

При цьому лише суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку із придбанням товарів/послуг, зазначених у податкових накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, відносяться до податкового кредиту у тому звітному періоді, у якому податкова накладна була зареєстрована в Єдиному реєстрі, але не пізніше ніж через 180 календарних днів з дати її складання.

На підставі цих норм у листі ДФСУ від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17 стосовно податкових накладних, складених з 01.01.2015 р., були зроблені такі висновки:

– податкові накладні, вчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання;

– податкові накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку їх реєстрації, визначеного п. 201.10 ПКУ, але не більш ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому податкова накладна була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Аналогічна консультація розміщена і в розділі 101.16 ресурсу База податкових знань (ЗІР).

У розглянутій ситуації продавець зареєстрував податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних вчасно, тому покупець мав повне право включити ПДВ за нею у податковий кредит на дату її складання (а не реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних).

Варто також урахувати, що допущена помилка не вплинула на "легітимність" податкової накладної, оскільки дата та номер договору не відносяться до її обов'язкових реквізитів (п. 201.1 ПКУ). Обов'язковим стосовно даної помилки є реквізит "вид цивільно-правового договору" (абз. "і" п. 201.1 ПКУ), який, судячи з усього, був заповнений правильно.

Виправити допущену помилку, звичайно, потрібно, але на дату відображення податкового кредиту покупця вона не вплине.

Понравилась статья ? Узнайте подробнее о специальных условиях подписки на издание "Бухгалтер и Закон"